Kişisel sitemi tekrar oluşturdum!

Merhaba! İnternetle ilgili bir kaç kodlama mantığını kavradığımda hayata geçirdiğim ilk çalışmam kendi web sitem olmuştu. Hatta birden fazla ve sıklıkla tasarım değişikliğine uğrayan, yerinde durmayan bir siteydi. İlk sitemi Blogger temelinde oluşturmuştum; çünkü Blogger, dönemin en popüler ücretsiz yer sağlayıcılarındandı.

Aradan uzun bir süre geçtikten sonra ve farklı kodlama dillerini de kavramamla birlikte daha fonksiyonel bir site ve biraz da merakımla Wordpress kullanmaya karar vermiştim. Blogger'a at tüm içeriklerimi taşımıştım. Bu, her iki platformu da deneyimlememi sağlamıştı.

Gün geçti ve bugün Wordpress'in yarattığı rahatsız edici fonksiyonellikten ve her işi eklentilerle pratik bir şekilde yürütmekten son derece sıkıldığımı fark ettim. Sanırım bütünüyle HTML'in içinde özgür kalmayı özlemiştim. Dolayısıyla bugün tekrar Blogger sistemine geri dönüş yaptım.


Neyi hedefliyorum?

Size göre yeni, ama bana göre çoktandır olan sitemin içeriğinde belli konuları barındırmayı hedefliyorum. İnternet ortamının o kadar gelişmiş olmasına rağmen halen daha zaman zaman yaşadığım teknolojik ve dijital sorunların çözümünü bulamıyor olmam biraz komik. Özellikle bazı konularda yerel kaynaklar çokça zayıf. Bu mantıktan hareketle deneyimlediğim bu sorunlar ve çözümleriyle ilgili özgün içeriklere yer vermeyi hedefliyorum.

İşi biraz özetlemek gerekirse bu sitede hedeflediklerim şunlar:

  • Rehberler: Sorunların ve çözümlerin yer aldığı özgün içerikler.
  • Tanıtımlar: Keşfettiğim uygulama ve yazılımların tanıtımları.
  • Tasarımlar: İlgi çekici ve pratik tasarım tüyoları.
  • Eleştiriler: Güncel konuların didiklendiği yazılar.
  • Örnek Çalışmalar: Yer yer oluşturduğum proje paylaşımları.
  • Anılar: Nadir de olsa yaşantıma ait anılar.

Bu kez hedeflediğim sürekli oradan oraya zıplamak değil. İyi ya da kötü edindiğim tecrübeleri kullanmanın zamanı geldi.

Bir başka yazımda görüşmek üzere,
Hoşça kalın! 👋