Hakkımda

1995 yılında Kocaeli'nin köyleriyle güzel ilçesi Kandıra'da doğdum. Şimdilerle hasret kaldığım o köy ortamının doğallığıyla geçen çocukluğum çokça hareketliydi. Henüz teknolojinin lekelemediği evlerimizde komşular arası ilişkiler kuvvetliydi. Toprak ve otluk arazilerde 30 köy çocuğuyla ve belli olmayan takımlarla oynadığımız futbol maçları en güzel anılarımdı. Tadı bambaşka.

2013 yılında sağlık üzerine lise eğitimi almaya başladım. O dönemde erkek olup "Hemşire" olmak tuhaf karşılanıyordu. Çünkü bölümün erkek mezunları çok azınlıktaydı ve kimi zaman alay konusu olduğu da oluyordu. Tepkilere rağmen işini özenle yapan bir stajyerdim. Sağlık konusuna hep ciddi baktım.

2015 yılında üniversite tercihlerimi yine sağlıktan yana kullandım. Henüz adı bile bilinmeyen bir program olan "Podoloji"yi okudum. Okuduğum dönemde hiçbir Türkçe kaynağın bile olmadığı bu branşı tanıtmak amacıyla web tabanlı çalışmalar yaptım.

Podoloji ile ilgili attığım bu adımlar beni üniversite mezuniyetimde ödüllendirilmeye kadar itti. Bkz: Podoloji programını neden tercih ettim?

Bilgisayarla ilk kez tanıştığım 2005 yıllarında çoğu arkadaşıma kıyasla merakım oyunlar değil, kodlamalar olmuştu. O yaşlarda bile Facebook gibi popüler sitelerin nasıl kodlandığını merak eder, örnek kodlar hazırlardım. Kodlar işin fonksiyonel tarafıydı ve zamanla gösterişli çalışmaları da hedefledim. Bu hedeflerim de web tasarım merakımı pişirdi.

Ölmediğim sürece buradayım.